Під значенням що таке плитні матеріали розуміють вироби з деревини, які інтенсивно використовуються в будівництві, ремонті та для виробництва меблів, виготовлення віконних укосів, підлогових покриттів. Купити плитні матеріали сьогодні можна на будь-який колір та смак, разом з фурнітурою різного калібру.
Головне обрати магазин якісних і вигідних плитних матеріалів з широким асортиментом товару та гарантією на всю продукцію. Мова всі види деревно-плитної продукції з пористою структурою, яка і обумовлює їх привабливість в плані високих тепло та звукоізоляційних характеристик.
У даній статті розглянемо які бувають плитні матеріали та виділимо їх головні переваги та недоліки, а також дізнаємось про критерії правильного вибору.
плитні матеріали
плитні матеріали
Які існують плитні матеріали на ринку?
Загалом можна виділити основні види:
- Ламіновані деревостружкові плити (ЛДСП).
- Плити МДФ.
- HDF (ДВП).
- OSB/
- Фанера.
ЛДСП – це дуже якісний матеріал з якого можна виготовляти будь-які меблі, навіть для медичних установ та дитячих кімнат. Плита складається з трьох шарів деревостружкових елементів, які просочені меланіновими смолами під дією високої температури. Деякі спеціалісти вважають, що це найкращій плитний матеріал для будівництва.
А в чому різниця ламінованих ДСП та звичайних? То це практично одне й те саме, просто з ламінованою поверхнею для виготовлення обираються найкращі плити ДСП. До головних переваг таких плит можна віднести наступне:
- Доступні за ціною.
- Різноманіття кольорів.
- Легко обробляти та доглядати.
- Міцність та великий термін експлуатації.
Плити МДФ та ХДВ
Якщо пояснити простими словами, то плита МДФ середнього рівня щільності. Їх вироблять з різних рейок, листів, панелей дрібної стружки, а на виході отримують гладкі та рівні плити у яких тверда структура. Вони можуть бути ламінованими чи пофарбованими. Також не містять шкідливих хімічних речовин, наприклад, смоли фенол та вважаються екологічно чистими матеріалами.
Завдяки своїй вологостійкості плита МДФ може прослужити близько 10 років. Найчастіше їх використовують для виробництва блочного житла і торгових павільйонів. У будівництві застосовують в опалубці, створенні підвісної стелі, обшивці стін, створенні чорнової підлоги, стінових панелей, обшивці стель, у виробництві сходів, підвіконь, лиштви, дверей та для зміцнення дахів.
Плити ХДВ виробляють за допомогою пресу мілкої деревини під великою температурою й тиском. Вони практично такі ж самі як ДВП й також відносяться до матеріалів, яки використовують у будівельно-ремонтних роботах та виробництві меблів
А що краще МДФ чи ХДВ? У меблевих підприємств ці обидва види використовують для задніх стінок корпусу та днищ невеликих ящиків. Різниця між МДФ і ХДФ в тому, що ХДФ це плита високої щільності, а ДВП – середньої. Весь асортимент таких плит можна переглянути https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/ за цим посиланням. Переваги:
- Міцний матеріал, який добре тримає кріплення.
- Легко піддається обробці, досить водостійкий.
- Невисока вартість, тому найчастіше застосовується для меблів середнього класу і офісних приладь.
Листи OSB-3 (орієнтовано-стружкові плити) та фанера
OSB – це плити високої міцності, які потрібні для несучих конструкцій та високої вологостійкості. Вони ідеально підходять для напільних покриттів, даху та сайдингу. До головних переваг відноситься:
- Віск і смола в структурі матеріалу гарантує високу стійкість до води.
- Міцні як для вигону, так й для розриву.
- Гарна звукоізоляція.
- Дуже легкі в обробці та монтажі, а також мають невелику вагу.
- Екологічність та безпека.
Фанера – це матеріал, який має декілька шарів та виготовляється завдяки склеюванню спеціально підготовленого шпону. Вона дуже актуальна для полиць, стелажів, перегородок, стін та стель, а ламінована фанера затребувана в декоративній обробці.
А чим ці різновиди плитних матеріалів відрізняються? OSB не розшаровується, як фанера та вважається більш чистим та екологічним матеріалом, також має значно рівнішу поверхню з меншою кількістю порожнеч, м'яких плям або зазорів.
Звичайно обирати плити треба тільки виходячи з власних потреб та їх технічних характеристик. А купувати треба тільки в перевірених виробників, які можуть надати гарантію на свою продукцію.