Так, під час ремонту складно зекономити. Але все ж можна трохи зменшити витрати на певні сегменти.
Наприклад, реально заощадити на будівельних матеріалах. Вам не потрібно купувати надто багато продукції, придбайте лише те, що було прораховано і запропоновано майстром. Матеріали, які лишаться, скоріше, всього просто будуть лежати без діла в майбутньому. До того ж, не обирайте надто дорогих будівельних матеріалів. Зупиніться на середньому ціновому сегменті. А ще можна пошукати різноманітні акції, які є в магазинах. Особливо часто таке буває у мережевих гіпермаркетах.
Економте і на інструментах. Дорогі речі для ремонту просто беріть в оренду. Але, якщо інструмент вам буде необхідний і після ремонту, то купуйте якісний і недешевий інструментарій. Він прослужить вам довго і буде гарно працювати.
Крім того, можна заощадити і на обробці стін, підлоги, стелі. Але зробити це вам допоможе хороший майстер. Він зможе запропонувати такі варіанти, які і естетичну, і технічну сторону не порушать, і при цьому не будуть дорого коштувати. Таких можливостей, до речі, є маса.
Можна спробувати заощадити на утепленні балкону. Для цього треба засклити вікна, серединку балкону обшити вагонкою або просто створити стиль лофт – пофарбувати стіни чи використати фанеру.
І, так, реально заощадити на прибиранні. Найперший варіант – самому навести лад вдома після ремонту, а не наймати клінінг. А, щоб це було робити легше, то повісьте на двері цупку тканину. Так не буде проникати пил в інші кімнати. Біля дверей простеліть вологу ганчірку, а меблі добре обмотайте, щоб не бруднились.
* А от на майстрах краще не економити. Обирайте того, який є справді спеціалістом, бо саме він зможе допомогти вам заощадити на всьому іншому.