Навіть найякісніший кран у сантехнічному приміщенні або кухні має свій термін експлуатації, по завершенню якого він виходить з ладу й потребує заміни. Пропонована стаття адресована тим, хто має намір обійтися від відповідної послуги сантехніка, тобто збирається поміняти змішувач у ванній власноруч.
У тексті ви знайдете пояснення принципу роботи відповідного пристрою, а також актуальну та детальну інформацію щодо його заміни.
Про головне
Особливості функціоналу
Змішувач є конструкцією, обладнаною всередині спеціальним картриджем. Базовою його деталлю вважають кульку з важелем, з’єднаним зі джойстиком налаштування, що має одноважільний тип.
На кульці передбачено три отвори. Один із них забезпечує надходження холодної води, другий – гарячої, а третій – змішаного водяного потоку. Під час повертання ручки управління крана відповідні отвори почергово відкриваються, даючи можливість воді витікати.
Домашнім умільцям, для яких на часі ремонт змішувача для ванни, варто знати, що деякі моделі відповідних пристроїв обладнуються не кулею, а парою притертих керамічних пластин. Такі взірці називають краном-буксою. Механізм їх роботи аналогічний.
Модифікації з двома вентилями передбачають окрему, незалежну регуляцію подачі води гарячої та холодної.
Якщо пристрій зламався або не функціонує так як треба, єдиним рішенням проблеми є встановлення нової деталі замість пошкодженої.
Підготовча робота: зміст та алгоритм
Перш ніж приступати до демонтажу старого або непридатного до експлуатації крана, важливо виконати кілька необхідних дій.
- Зібрати необхідний інструментарій та матеріали. Процес встановлення змішувача у ванній вимагає наявності, крім самого цього пристрою, інструментів і обладнання: гайковерта, гайкового (розвідного) ключа або плоскогубців, викрутки, герметика для з’єднань (ущільнювача) та шліфовки.
- Відключити водопостачання. Подача води до ванної має бути припинена. Для цього слід закрити відповідний вентиль. Аналоговий спосіб – встановлення на лічильнику води ключа знаку в положення «вимкнуто».
- Адаптувати робоче місце до ремонту. Воно має бути достатньо добре освітленим та не захаращеним зайвими предметами, які заважатимуть роботі. На підлогу доцільно попередньо постелити м’яку ганчірку. Таке рішення необхідне для захисту підлогового покриття від пошкоджень, які може спричинити заміна змішувача у ванній.
- Оцінити стан старого змішувального крана на складність його передбачуваного демонтажу. Можливо, повністю міняти відповідне обладнання потреби нема: буде достатньо замінити в цьому пристрої, що перестав нормально працювати, лише деякі, окремі компоненти, які вийшли з ладу в результаті механічного чи іншого пошкодження.
Після послідовного, уважного й акуратного виконання всіх цих опцій можна приступати безпосередньо до відповідного сантехнічного ремонту. Покроково, детально та з необхідними малодосвідченому майстрові поясненнями така демонтажно-монтажна процедура описується нижче.
Інструкція по заміні змішувача у ванній
Умовно цей робочий процес можна поділити на шість етапів, тобто шість кроків.
- Демонтаж старого змішувача
За допомогою розвідного ключа слід відкрутити накидні гайки, що фіксують цей пристрій. Спочатку знімають сам «гусак», потім відкручують декоративні накладки, які використовуються для маскування кінців труб.
Якщо старий змішувач використовувався багато років, його демонтаж може виявитися непростим завданням. У даній ситуації здатен стати в пригоді технічний аерозоль багатоцільового застосування WD-40. Таким засобом слід зволожити уражену корозією різьбу. Після цього з’єднання розкрутиться без значних зусиль.
Старий пристрій з монтажного місця слід знімати обережно, підтримуючи, щоб не допустити його падіння. Адже цей металеве обладнання здатне пошкодити навіть застелену тканиною поверхню ванни, раковини чи облицювальну плитку.
- Перевірка з’єднань
Перш ніж поміняти змішувач у ванній кімнаті, інструкція якого пропонується вашій увазі, слід перевірити труби та з’єднання на предмет їх пошкоджень. Можливо, ці елементи також потрібно ремонтувати або замінити.
Під час такої перевірки не варто поспішати, а слід виявляти максимальну уважність та ретельність. Це важлива умова відсутності проблем експлуатації відповідного сантехнічного обладнання в майбутньому.
- Зачищення поверхонь
Із ділянок з’єднань необхідно за допомогою викрутки видалити корозію та відкладення вапняного нальоту. Після цього за допомогою розвідного ключа чи плоскогубців слід викрутити ексцентрики – деталі-перехідники, що забезпечують фіксацію пристрою до водопровідної комунікації.
Якщо має місце порушення цілісності цих елементів, воно засвідчує їх непридатність. У такій ситуації необхідне встановлення нових ексцентриків. Найчастіше відповідна фурнітура, що стандартно встановлюється між виводами води на відстані 15 см, передбачається комплектацією змішувачів.
- Намотування ущільнювача
Даний спеціальний матеріал, який попередить протікання, намотують на різьбові з’єднання перехідників. Тип ущільнювача особливого значення не має – він може бути як сучасною фум-стрічкою чи ущільнюючою ниткою, так і класичним льняним.
Намотується такий матеріал в протилежний бік від ходу різьби. Льняний ущільнювач після намотування змащують за допомогою спеціального пастоподібного складу або води.
- Встановлення на місце декоративних накладок
Всередину кожної з гайок змішувача вкладається включена в комплект його поставки силіконова або гумова прокладка.
Після цього гайки накручують на перехідники. Спершу це роблять вручну, без інструментів, а далі відповідне з’єднання щільно й туго затягують ключем. Робити це треба без докладання значних зусиль – необережність може призвести до пошкодження різьб.
- Під’єднання до змішувача душового шланга або знімного виливу
Мається на увазі закручування у вилив розсіювальної насадки-аератора (вона також входить в комплектацію пристрою).
Завершальною опцією процесу є тестування якості виконаних робіт. Для цього вмикають воду, відкриваючи кран на повну потужність. У разі підтікання води гайки затягують тугіше.
Якщо для вас такий процес є складним, краще довірити цю відповідальну справу професіоналу. Оптимальним рішенням стане виклик сантехніка – фахівець виконає відповідну роботу без нюансів.
Тільки досвідчений майстер точно знає, як замінити змішувач у ванній кімнаті якісно. Можна, наприклад, звернутися до сервісної служби Master911.ua – у ній працюють кваліфіковані спеціалісти.