Поради від експерта

Гравітаційні стелажі

В сучасній логістиці гравітаційні стелажі стають необхідним елементом оптимізації складського господарства. Їх конструкція дозволяє забезпечити ефективну організацію простору та оптимальне використання ресурсів.


Що таке гравітаційний стелаж?

Гравітаційний стелаж – це інноваційна система зберігання та переміщення товарів, яка базується на принципі гравітації. Основним елементом такого стелажа є спеціальні рейки або роликові конвеєри, розташовані на певному куті нахилу. Цей нахил дозволяє товарам автоматично переміщатися вниз під впливом власної ваги, що дозволяє значно економити час та зусилля під час складських операцій.

Через нахил і силу тяжіння вироби переміщуються із задньої частини вперед, тому залишки потрібно спочатку видалити. Цей принцип «першим прийшов, перший вийшов» називається принципом FIFO.


Переваги та особливості гравітаційних стелажів

Гравітаційні стелажі досить поширені в різних галузях промисловості та складських приміщеннях з кількох важливих причин:

 • Принцип «першим прийшов – першим вийшов» (FIFO) забезпечує безперервний потік матеріалу. Застарілі партії видаляються першими, що особливо важливо при роботі зі швидкопсувними товарами або серійному виробництві.
 • Такі стелажі забезпечують високу щільність зберігання та оптимізують використання простору.
 • Вони зменшують потребу в ручній обробці та пошуку продуктів на складі. Це економить витрати на оплату праці та знижує ризик помилок.
 • Система FIFO та чітке розташування продуктів полегшують контроль запасів і зменшують ризик втрати запасів або застарілих продуктів.
 • Оптимізоване використання простору, підвищення ефективності та зниження витрат на робочу силу можуть призвести до значної економії коштів.
 • Дані стелажі можна налаштувати відповідно до конкретних потреб компанії та продукції, що забезпечує гнучкість у проєктуванні складу.

Гравітаційні стелажі особливо корисні для компаній, які виробляють та обробляють великі обсяги продукції. Вони допомагають найкраще використовувати простір і зменшити експлуатаційні витрати.Де використовуються гравітаційні стелажі?

Гравітаційні стелажі використовуються в різних галузях промисловості, зокрема:

 • Компанії електронної комерції використовують стелажі для збору замовлень. Такі продукти, як одяг, електроніка та товари для дому, розміщуються на похилих роликових конвеєрах для швидкого доступу та ефективного виконання замовлень.
 • В автомобільному виробництві стелажі використовуються для зберігання деталей і компонентів, необхідних у виробничій лінії. Це допомагає підтримувати плавний та ефективний процес виробництва.
 • Фармацевтичні компанії використовують такі стелажі для зберігання ліків і медичних виробів і гарантують правильну ротацію.
 • В харчовій промисловості гравітаційні стелажі часто використовуються для зберігання швидкопсувних продуктів
 • Роздрібні магазини використовують стелажі для демонстрації товарів у своїх торгових залах. Це може полегшити клієнтам організацію та доступ до продуктів.
 • На великих складах і логістичних центрах стелажі потоку використовуються для ефективного зберігання та розподілу продуктів і товарів.
 • В офісах та архівах використовуються для зберігання файлів та документів.

Ці приклади ілюструють, що гравітаційні стелажі знаходять своє застосування в найрізноманітніших галузях. І дозволяють оптимізувати зберігання товарів, прискорити поток матеріалів і підвищити ефективність процесів логістики.


Зв'язок з керівництвом компанії
Не сподобався сервіс, робота менеджера, виконання робіт, якість продукції, маєте побажання чи запитання до компанії? Напишіть нам і ми розглянемо ваше звернення.