Експлуатаційні характеристики будь-якої споруди значною мірою визначаються якістю будівництва її фундаменту та використаними для цієї бази матеріалами.
Забезпечити міцність та надійність будівельних конструкцій житлової, комерційної, виробничої та іншої специфіки здатні сучасні фундаменті блоки – залізобетонні монолітні вироби.
Про ключові характеристики даних будматеріалів, зокрема, їх класифікацію, типові габарити, стандарти маркування та вартість можна прочитати далі.
фундаментні блоки
фундаментні блоки
Особливості конструкції, матеріалів та виготовлення
Блок фундаментний (ФБ) являє собою модуль із бетону, обладнаний металевими, сталевими петлями. Такі елементи використовуються для зачеплення та транспортування цих виробів вантажопідйомною технікою, в тому числі під час виконання будівельно-монтажних робіт.
Дані конструкції, що виготовляються для монтажу фундаментів, стін цокольних приміщень, паркінгів та підвалів, а також слугують будматеріалом для огороджень, попереджуючих осипання ґрунту, мають форму паралелепіпеда.
Виробництво такої актуальної продукції здійснюється виключно в промислових умовах. На відповідних підприємствах забезпечується її обов’язковий технічний контроль за допомогою необхідних приладів в спеціальних лабораторіях. Мета такої роботи – перевірити всі характеристики фундаментних блоків на предмет їх відповідності нормам ДСТу.
Згідно передбачених законодавством державних стандартів, виготовляють ФБ з різних видів бетонної сировини середньої та високої міцності:
- керамзитного та силікатного бетону;
- газобетону;
- бетонів марок М50-М200;
- бетону класу В100.
Армована сітка, виготовлена із високоміцного сталевого сплаву, надає блокам для фундаменту додаткової міцності, як і їх армування. Ці елементи здатні підвищувати опір тиску, зумовлений навантаженням від ваги споруди.
Додатковими складовими сировини для ФБ є пластифікатори, що роблять матеріал більш стійким до впливу низьких температур.
Які бувають фундаменті блоки?
Такі вироби розрізняють за типами, габаритами та маркуванням.
Типова класифікація ФБ включає три категорії.
- ФСБ (суцільні фундаменті блоки). Вони під час спорудження різноманітних будівель використовуються найбільш часто. Такі модулі є матеріалом для монтажу фундаментів стовпчастого та стрічкового типу.
- ФБВ. Від ФСБ ця категорія відрізняється наявністю спеціального повздовжнього вирізу. Даний елемент дозволяє зручно монтувати в фундаменті перемички та підводити через нього в будівлі інженерні комунікації.
- ФБП. Такі вироби являють собою пустотілі конструкції стандартної довжини 238 см з квадратними порожнечами всередині. Їх застосовують як незнімну опалубку. Практичне застосування ФБП передбачає заповнення їх порожнин рідким рідкою бетонною сумішшю. Усі шви горизонтального розташування перед цим процесом обладнують стрижнями арматури.
Зазвичай блоки фундаментні, види яких відрізняються суцільною будовою, використовують для будівництва як багатоповерхових житлових будинків, так і приватних домів котеджного типу. Застосовують цей будматеріал і для спорудження стін цокольних поверхів, споруд без опалення, господарських будівель та підвалів, які експлуатуються при температурі від -70 °С до +50 °С.
фундаментні блоки
фундаментні блоки
Додатковою пріоритетною особливістю є вартість такого будматеріалу. На питання, який фундамент дешевше, можна відповісти: той, що з фундаментних блоків.