Використання санітарно-гігієнічних приміщень може бути зручним лише за умови їх обладнання всіма необхідними пристроями, що забезпечать комфортний мікроклімат у цих зонах.
До такого актуального устаткування відноситься витяжний вентилятор у ванну кімнату житлових квартир, приватних будинків та душових громадського використання.
Про функціональність, практичне значення та комплектацію даного пристрою розповідає цей текст. Також стаття розказує про види і плюси відповідних пристосувань, пояснює технологію встановлення й дає пораду щодо їх покупки.
Витяжна вентиляція
Витяжна вентиляція
Особливості конструкції
Комплектація класичних моделей витяжних вентиляторів останнього покоління включає декілька елементів.
- Зворотний клапан. Дана деталь відповідає за прискорене видалення з приміщення неприємних запахів, а також сприяє зниженню рівня вологості у ванній, нормалізуючи рівень кисню.
- Датчик вологості. Індикатор, що спрацьовує автоматично, якщо повітря в приміщенні стає надто вологим. Наприклад, він самостійно вмикається після або під час того як хтось приймає ванну чи душ.
- Таймер відключення. Коли стан повітря у кімнаті нормалізується, цей елемент вимикає систему вентиляції сам.
- Датчик світла. Багато вентиляторів, що забезпечують витяжку у душовій чи санвузлі, активуються в момент увімкнення електричного світла, тобто тоді, коли в приміщення хтось заходить.
- Датчик руху. Це аналоговий комплектний елемент пристрою, що автоматично вмикається, реагуючи на рух у ванній кімнаті.
- Швидкості. Технічно просунуті моделі, обладнані регулятором обертів, можуть мати кілька (до трьох) швидкостей, від яких залежить інтенсивність та ефективність робочого процесу, а також рівень споживання цим девайсом електроенергії.
Наразі в продажу можна знайти високотехнологічні новинки – такі витяжні вентилятори сумісні з бездротовою технологією Wi-Fi.
Види
Представлені в сучасному продажу побутові витяжні вентилятори для ванних кімнат поділяються на дві видові категорії: радіальну, або відцентрову та осьову (аксіальну).
Відцентрові
Відцентровий тип таких вентиляційних електронних пристроїв є актуальним для квартир багатоповерхових будівель. Конструкцію такого типу має вентиль-равлик, занурений всередину корпуса з металу або пластика, та лопаті, які можуть бути різними. Якщо вони відігнуті назад, така модель вентилятора більш економно споживатиме електроенергію.
Якщо лопаті вигнуті вперед, пристрій працюватиме тихіше. Крім того, радіальні моделі більш компактні.
Якщо дане обладнання виходить із ладу, його відновлюють, замінюючи лише вентиляторний вузол. Корпус у такому випадку заміни не потребує.
Осьові
Принцип побудови та дії осьових витяжних вентиляторів має очевидну схожість з підлоговими вентиляторами, які використовуються в спеку.
У таких моделях повітря захоплюється та спрямовується в трубу лопатями аксіальним напрямком. Осьові пристрої, порівняно з відцентровими, мають вищий ККД. Але їх ефективність залежить від того, яку геометрію має повітропровід. Найчастіше конструкція цього елементу системи вентиляції є прямою.
Наразі в продажу можна знайти аксіальні моделі з електронними жалюзями.
Витяжна вентиляція
Витяжна вентиляція
Функції витяжних вентиляторів
Відповідні пристрої, які мають цифрове обладнання останнього покоління, виконують декілька важливих функцій:
- ефективно видаляють забруджене повітря з приміщення душової, ванної кімнати (або туалету чи кухні);
- регулюють, контролюють та забезпечують оптимальний для здоров’я дітей та дорослих рівень вологості;
- попереджають утворення на стінах, стелі та підлозі внаслідок бруду та надлишкової вологи грибка, плісняви та інших представників патогенної мікрофлори;
- усувають неприємні запахи, створюючи комфортну та приємну атмосферу зі свіжим повітрям саме тоді, коли вона є актуальною (коли в кімнаті присутні люди).
Такий багатогранний функціонал красномовно пояснює те, навіщо потрібен витяжний вентилятор та чому ці пристрої зараз стали популярними.
Плюси обладнання
Даного роду апарати, окрім ефективного функціоналу, вирізняються рядом позитивних особливостей:
- конструкційною надійністю – вони розраховані на тривалий, багаторічний термін використання:
- ергономічністю, зручністю використання – попередні налаштування вентилятора витяжного дозволяють йому виконувати свою роботу без участі людини;
- безпечністю експлуатації – на відміну від освіжувачів повітря, цей девайс не виділяє в атмосферу потенційно шкідливих хімічних елементів, які можуть викликати подразнення й алергічні реакції;
- елегантним дизайном – дані апарати, лаконічні та компактні, відмінно вписуються в інтер’єри ванних кімнат, не залежно від їх габаритів та стилю оформлення.
Усі зазначені в переліку переваги витяжних вентиляторів, що наразі випускаються відомими брендами Європи та світу, є очевидними.
Специфіка монтажу
Початковий важливий момент – визначення місця встановлення даного вентиляційного смарт-пристрою.
При цьому слід враховувати досяжність його кабелю до електричної розетки, а також розташування елементів обстановки в кімнаті.
Фахівці рекомендують встановлювати цей пристрій на висоті не менше 2,25 м від підлоги. Від душової кабіни таке пристосування має бути віддалене мінімум на 60 см.
Існує два варіанти монтажу витяжного вентилятора. У першому випадку його встановлюють безпосередньо у витяжну шахту або в підвісну стелю, а патрубок з’єднують із шахтою через короткий канал.
Перед тим як встановити витяжний вентилятор у ванну кімнату на стіну, необхідно переконатися в тому, що відстань між патрубком та стінкою шахти є достатньою для вільного проходження повітряного потоку. Тільки в такому випадку робота пристрою буде ефективною та тихою.
Якщо передбачається монтаж стельовий, всі точки сполучення конструкції з повітроводом попередньо герметизують. Для цього застосовують герметик та хомут. У результаті відповідного рішення система буде повітронепроникною, тому працюватиме ефективно.
Наступний етап роботи полягає в налаштовуванні датчиків. Ці елементи можна знайти на корпусі конструкції під її фронтальною кришкою. Для регуляції датчиків в комплектуванні вентилятора зазвичай передбачений спеціальний інструмент типу невеличкої викрутки.
Налаштовують такі індикатори акуратно й обережно.
Щоб збільшити рівень вологості в момент активації девайса, слід повернути ручку відповідального за цю опцію датчика в напрямку руху годинникової стрілки. Якщо треба зменшити відповідний показник, викрутку повертають проти годинникової стрілки, в зворотний бік.
Аналогічним чином налаштовується потенціометр таймера.
Вибрати та купити витяжний вентилятор для ванної за адекватними цінами можна на порталі https://ventilators.com.ua/ – дана платформа представляє відповідну продукцію від топових виробників та пропонує її з офіційною гарантією.