Популярне питання

Яке покриття для підлоги обрати?

Доступним, сучасним та функціональним аналогом паркету є ламінат. Таке підлогове покриття нині набуло значної популярності, проте цей матеріал, як і кожен інший, не позбавлений деяких мінусів.

Перш ніж придбавати відповідний будматеріал для обладнання підлоги, варто зважити на всі його позитивні й негативні сторони. Детально про те, що таке ламінат, що собою представляє відповідне покриття з точки зору структури та які плюси й мінуси характерні для підлог із відповідного матеріалу, розповідається далі. 


Конструкція та технологія виготовлення

Ламінат є багатокомпонентним, композитним матеріалом зі специфічною структурою, що включає декілька послідовно розташованих шарів.

1. Базовий, або стабілізуючий шар

Його завдання – стабілізація геометричних характеристик плити, запобігання деформацій і забезпечення вологостійкості. Для тильної поверхні такого підлогового покриття найчастіше використовується меламінова плівка. Вона проходить спеціальну обробку, в результаті якої набуває мінімального коефіцієнтну гігроскопічності, здатності не пропускати вглиб матеріалу мікроорганізмів, що провокують цвіль. Стабілізуючий шар додає дошці оптимальної жорсткості, а також ізоляційних властивостей.

2. Основний шар

Основною сировиною, тобто тим, з чого роблять ламінат, є високощільна деревостружкова чи деревно-волокниста плита, отримана в результаті пресування дрібних фракцій натуральної деревини, простіше кажучи, тирси. Такі плити називають HDF. Отримують їх в умовах високотемпературного режиму за допомогою сполучних елементів – парафіну або спеціальних смол під тиском. Завдання цього прошарку – перешкоджання набуханню панелей у замковому з’єднанні, якщо всередину між швів потрапить волога.   

3. Картонний, або декоративний шар

Це скоріше навіть не картон як такий, а особливий вид крафт-паперу, просякнутий смолистою речовиною. Поверх нього наклеюється пластик із принтом. Відповідний рисунок найчастіше імітує певний природний матеріал – це може бути натуральне дерево всіляких порід та відтінків, різні види природного каменю або візерунок на кшталт паркету. Наразі в продажу можна знайти варіанти даного підлогового покриття навіть з оригінальним дизайном у вигляді різних орнаментів.

4. Верхнє захисне покриття

Виготовляється воно з плівки на основі меламінової або акрилової синтетичної смоли. Більшу стійкість до впливу вологи та дії механічних факторів має матеріал меламіновий. Від того, яким є верхній шар ламінату, залежить показник його класності.

шари ламінату

Зовнішній шар такої підлоги має забезпечувати адаптацію матеріалу до тривалих та інтенсивних навантажень, які передбачає його експлуатація.


Види ламінату

Класифікують ламінарні підлогу за різними ознаками, в тому числі за типом, структурою (кількість шарів може бут більшою або меншою), кольором та класами.
Згідно європейського стандарту EN13329, є шість класів ламінату, кожен із яких засвідчує певний рівень, ступінь його зносостійкості.  

  • Клас 33 – це найбільш зносостійкий матеріал, придатний для використання в зонах з інтенсивною прохідністю. До їх числа відносяться приміщення громадських місць та комерційних об’єктів, наприклад, торгівельно-розважальних центрів та готельних комплексів.
  • Клас 32 – ламінатна підлога середньої зносостійкості. Це прийнятний варіант для невеликих магазинів та офісів.
  • Клас 31 – будматеріал з порівняно низькою зносостійкістю. Він для застосування в комерційних приміщеннях непридатний, а для дому цілком може бути використаний. 


Головне питання

Як вибрати ламінат?

Ключове значення має місце для монтажу даного покриття, його прохідність та умови.

Наприклад, для інтер’єрів комерційних об’єктів найкраще віддати перевагу класу 33, в крайньому випадку класу 32. Для житлових будинків та квартир підійдуть класи 31-32.

Додатковий важливий чинник – вартість матеріалу. Зазвичай чим вища його класність, тим дорожчою є ціна.

Якщо ви купуєте ламінантну підлогу додому і не обмежені у фінансових витратах, придбавати варіанти найвищої класності не обов’язково. Хоч вони і вважаються найбільш довговічними та надійними, але при цьому є найжорсткішими.

У даному зв’язку варто керуватися здоровим глуздом та обирати правильний баланс між експлуатаційними характеристиками й ергономічністю.

Обираючи таку підлогу, слід враховувати не лише інтенсивність її експлуатації, але й те, в яку кімнату підходить ламінат, відповідно до його відтінку та дизайну.


Пріоритетні особливості

Можна назвати чимало плюсів ламінарного підлогового покриття, завдяки яким воно стало затребуваним:

  • механічна міцність – фінішне покриття надає виробу стійкості до стирання, дозволяє йому витримувати вагові навантаження та тиск (навіть від обережного пересування по такій поверхні важких меблів або інших предметів сліди подряпин і тертя на ньому не залишаються);
  • практичність використання й простота догляду – на відміну від паркетної, ламінарна підлога не потребує натирання різними мастиками та полірування (для підтримання чистоти її достатньо час від часу підмітати та протирати зволоженою ганчіркою);
  • екологічна безпечність – у складі даного будматеріалу токсичних елементів, що можуть зашкодити здоров’ю людини, нема (у спеку він також виділяти отруйних речовин не здатен, а ще він не викликає алергії, тому підходить для дитячих кімнат);
  • простота монтажу – перелічуючи численні переваги ламінату, слід звернути увагу й на те, що вкладається відповідне підлогове покриття легко й по силам домашнім майстрам із мінімальним досвідом;
  • універсальність – монтується така поверхня поверх підлог із ПВХ та дерев’яних дощок, лінолеуму, підлог із відкритими швами і навіть теплих, тих, що підігріваються;
  • комфортність використання – це гарний вибір для тих, хто полюбляє ходити босоніж, а ще такі дошки не будуть скрипіти.

За умови якісного матеріалу та правильного монтажу, ламінатна підлога служить як мінімум два десятки років, а ціна її є демократичною. 


Недоліки ламінату

Загалом ці нюанси стосуються бюджетних варіантів матеріалу або виготовлених недобросовісними виробниками чи покладеного недбало, з недотриманням технології:

  • може бути підвищеним вміст формальдегіду в плиті HDF або порушена геометрія замку;
  • несумісність стабілізуючого шару з верхнім за щільністю та товщиною;
  • здатність пузиритися та здуватися через неправильний монтаж;
  • потребує, щоб поверхня була рівна та суха – в противному випадку є вірогідність рипіння;
  • чого боїться ламінат, то це води – через відповідну особливість використовувати таку дошку для підлоги приміщень з підвищеною вологістю типу санвузлів та ванних кімнат не рекомендується, бо є вірогідність їх деформацій.       

ламінат переваги та недоліки

Купити ламінат в ідеальному співвідношенні ціни та якості можна тут https://holz.ua/ua/rovno/pol/laminat/ – це надійна торгівельна платформа з гідним сервісом та відповідним європейським стандартам товаром.


Зв'язок з керівництвом компанії
Не сподобався сервіс, робота менеджера, виконання робіт, якість продукції, маєте побажання чи запитання до компанії? Напишіть нам і ми розглянемо ваше звернення.